OTRS Business Intelligence

OTRS Business Intelligence jest świetnym uzupełnieniem systemu ticketowego.

Wierzymy w to, że nawet z najlepszego systemu można zawsze uzyskać znacznie więcej wiedzy, niż jest to możliwe przy standardowym podejściu.

Dzięki połączeniu elastyczności konfiguracji OTRS oraz Microsoft Business Intelligence, otrzymujemy niezwykły mix możliwości, w postaci dedykowanego systemu BI – hurtowni danych.

Jeżeli:

 

  • Liczysz czas wykorzystany na rozwiązanie zgłoszenia
  • Chcesz szybko rozliczać zaraportowany czas zgłoszeń
  • Chcesz raportować wykorzystany czas umowy serwisowej
  • Chcesz wiedzieć, które zgłoszenia oczekują najdłużej na rozwiązanie
  • Chcesz wiedzieć, który klient zgłasza najwięcej
  • Chcesz wiedzieć, z którym produktem związanych jest najwięcej zgłoszeń, np. gwarancyjnych
  • Chcesz wiedzieć, kto rozwiązuje problemy najszybciej
  • Chcesz wiedzieć, które zgłoszenia są ponownie otwierane przez klienta
  • Chcesz połączyć dane pochodzące z OTRS z innym systemem wykorzystywanym w organizacji

 

Musisz poznać nasze rozwiązanie!

Dashboard Power BI dla OTRS
Serce BI OTRS – baza OLAP

Dane pochodzące z systemu OTRS, podlegają procesowi oczyszczenia, przetworzenia i załadowania do struktury i formatu optymalnego dla hurtowni danych.   W kolejnym etapie są przenoszone do bazy OLAP, w której są łączone w logiczne struktury. Dzięki temu poszczególne elemetny – Agenci, Tickety, Artykuły, Kolejki są ze sobą powiązane i mogą być analizowane równocześnie na wielu płaszczyznach.   Struktura wielowymiarowej bazy danych OTRS   Dzięki bazie OLAP, możliwe jest nadawanie uprawnień użytkownikom do określonych wycinków danych, np. do pojedynczej Kolejki, czy jednego Klienta.

Excel i tabele przestawne

Najlepsze narzędzie do analizowania danych w tabelach i wykresach przestawnych. Pozwala na szybkie zagłębianie się i eksplorację wiedzy, która pochodzi z danych. Idealnie nadaje się jako narzędzie zarówno dla podstawowych, jak i zaawansowanych użytkowników. Często jest również wykorzystywane jako źródło danych dla dedykowanych raportów o zaawansowanej logice biznesowej.

Tabela przestawna Excel ze źródłem danych w wielowymiarowej bazie dla OTRS

 

Raporty i subskrypcja danych

Masz zaawansowane potrzeby raportowania, do których nie wystarczy Excel i tabele przestawne? Chcesz zautomatyzować proces wysyłki raportów do klientów? Chcesz automatycznie informować pracowników o zgłoszeniach, które wymagają podjęcia dalszych kroków? Chciałbyś mieć możliwość projektowania maili, które w przystępnej formie trafią do klienta? Chciałbyś własnymi siłami tworzyć dedykowane reporty, które byłyby wykorzystane w organizacji? Te oraz wiele innych potrzeb, zrealizujesz dzięki wykorzystaniu Microsoft Reporting Services!

       SSRS Sql Server Reporting Services Raport z rozliczeniem godzin zaraportowanych w OTRS     SSRS SQL Server Reporting Services - Raport z rozliczeniem godzin OTRS wyeksportowany do Excel

Dashboardy zarządcze – interaktywne odkrywanie danych

Ostatnim elementem systemu BI dla OTRS, są dashboardy zarządcze, oparte o Microsoft Power BI. Dzięki nim, możliwe jest interaktywne analizowanie i zagłębianie się w danych. Jest to idealne narzędzie dla kadry zarządzającej, za pomocą którego w prosty sposób możliwa staje się praca na danych o wyższym stopniu uogólnienia. Jednakże pozwala ono na zejście do poziomu nawet pojedynczego rekordu – jeśli będzie taka potrzeba.

Dashboard OTRS oparty na Power BI    Dashboard OTRS oparty na Power BI    Dashboard OTRS oparty na Power BI dla urządzeń mobilnych

One Support Gotowy na zmianę?

Gotowy na zmianę?