Business Intelligence

Czym jest Business Intelligence?

Z punktu widzenia biznesu, BI – hurtownia danych to kluczowy element całego systemu informatycznego. To właśnie na podstawie danych z systemów Business Intelligence (BI) podejmowane są najważniejsze decyzje w firmach

Kluczowym jest aby system raportujący był wydajny i elastyczny, dzięki czemu możliwe będzie szybkie reagowanie na zmieniające się otoczenie organizacji

Rozwiązenie OneSupport

  • rozwiązanie zawsze szyte „na miarę”
  • wszystkie raporty i analizy tworzone na podstawie jednego – spójnego źródła danych
  • dane pewne, rzetelne i zawsze „na czas”
  • częste odświeżanie danych
  • brak obciążania systemu ERP
  • wieloletnie doświadczenie naszych konsultantów

Dlaczego BI?

Sprawdź dlaczego warto wybrać nasze rozwiązania

Jak to działa?

Zobacz jak zastosować nasze rozwiązania w praktyce

Nasze rozwiązania Businnes Intelligence (BI) to nie tylko raporty i analizy!

Warstwa integracji i zbierania danych

Microsoft SQL Server logo
Microsoft SQL Server Integration Services Logo
Microsoft SQL Server Analysis Services Logo

Wydajny efektywny i niezawodny silnik bazo-danowy. Za pomocą mechanizmu replikacji danych odciążamy systemy źródłowe.

Automatyzuje proces czyszczenia, przetwarzania i ładowania danych do hurtowni danych.

Narzędzie do tworzyenia wielowymiarowych baz danych wykorzystywanych podczas raportowania.

Warstwa prezentacji danych

Power BI Logo
Excel Logo
Microsoft SQL Server Reporting Services Logo

Tworzenie zaawansowanych dashboardów, pozwalająych na interaktywną eksploracje i drążenie danych. Umożliwia scalenie danych z różnych źródeł, oraz integrację z Office 365 i SSRS.

Tabele prestawne i wykresy przestawne, które czerpią dane z jednego źródła to główne narzędzie analityczne.

Narzędzie do tworzenia i przeglądania raportów o skomplikowanej i zaawansowanej logice biznesowej.

Comarch BI Point Logo
Comarch BI Księga Raportów Logo

Tworzenie interaktywnych raportów i dashboardów, pozwalających na drążenie i eksplorację danych.

Alternatywa dla Excela. Budowanie tabel przestawnych i tworzenie budżetów. Umożliwia zarządzanie dostępem do raportów oraz współdzielenie pracy.

ANALIZA I WDROŻENIE Business Intelligence

Wiemy, że nie ma dwóch takich samych klientów (przynajmniej takich nie spotkaliśmy). Dlatego nigdy nie proponujemy dwóch takich samych rozwiązań Business Intelligence (BI). Proces wdrożenia zawsze dostosowywany jest pod Twoją specyfikę. Wspólnie dochodzimy do tego co jest konieczne, często analizujemy procesy zachodzące w organizacji i proponujemy nowe rozwiązania. Proponujemy konieczne i zalecane zmiany w systemach Comarch. Często podczas prac nad BI, pracujemy w szerszym kontekście – dostępnych danych w pozostałych obszarach przedsiębiorstwa. Wszystko po to aby uzyskać maksymalne korzyści z istniejących danych.
Business Intelligence to potężne narzędzie które zaspokaja wiele potrzeb analitycznych. Często już same tabele przestawne oparte o wielowymiarową bazę danych OLAP zastępują znaczącą część dotychczas używanych raportów wynosząc analizę danych na zupełnie inny poziom.

MY JUŻ WIEMY ŻE Business Intelligence JEST POTRZEBNE

SPOTKAJMY SIĘ

 Sam zweryfikuj czy rzeczywiście go potrzebujesz.

UTRZYMANIE Business Intelligence

W większości przypadków wdrożenie systemu BI w organizacji powoduje swego rodzaju lawinę

Chcę więcej…, Czy możemy pokazać…, Jak dowiedzieć się o…

Użytkownicy dowiadują się czym jest Business Intelligence (BI) i jakie ogromne korzyści przynosi. Kadra kierownicza ma dostęp do zawsze aktualnych danych. Wszyscy pracują na tym samym źródle. Łatwość i szybkość dostępu do danych, szybkość wprowadzania zmian, możliwość interaktywnego doszczegółowienia raportów i drążnia danych, pojawienie się możliwości, które do tej pory nie były możliwe. Wszystko to powoduje że klient chce więcej i pojawiają się nowe pomysły na zastosowanie BI.

Przez lata pracy zarówno jako klient (w działach IT), jak osoby świadczące usługi (firmy wdrożeniowe), wypracowaliśmy koncepcję dzięki której nie pobieramy opłat licencyjnych za korzystanie z naszego produktu (One BI). Staramy się aby nasz produkt rozwijał się razem z organizacją i reagował na zmieniające się otoczenie klienta. Wyznajemy zasadę, że jedyną rzeczą za którą możesz nam zapłacić to nasza praca.

Business Intelligence – dla jakich systemów

BI dla Comarch ERP XL

Comarch ERP XL to rozbudowany funkcjonalnie system klasy ERP, który charakteryzuje się elastyczną budową modułową. Funkcjonalności systemu zgrupowane są w kilkunastu współpracujących z sobą obszarach.

BI dla SAP

Pionier w dziedzinie oprogramowania ERP. Niekwestionowany lider na rynku.

BI dla AutoStacja

Program AutoStacja skierowany do branży motoryzacyjnej powstał w oparciu o solidne, 20-letnie doświadczenie. Można śmiało powiedzieć, że jest jednym z najlepiej dopracowanych i najbardziej funkcjonalnych systemów DMS w Polsce.

BI dla OTRS

Światowej klasy narzędzie do obsługi zgłoszeń, wykorzystywany m.in. przez NASA, KFC, czy IBM. Narzędzie to pomaga w gromadzeniu, ewidencjonowaniu i rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez email, telefon, portal klienta.

BI dla Symfonia

Grupa systemów z rodziny ERP obejmująca obszary takie jak Finanse i Księgowość, Sprzedaż, Zarządzanie Kadrami.

BI dla Comarch Optima Kadry Płace

Obsługa działu kadrowo – płacowego wymaga ciągłego śledzenia zmieniających się przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Dzięki regularnym aktualizacjom, przygotowywanym przez ekspertów Comarch, uwzględniającym wszelkie te zmiany, moduł Płace i Kadry zapewnia błyskawiczną reakcję na zmieniające się wymogi.

BI dla Comarch Optima

Comarch ERP Optima to najpopularniejszy w Polsce program stworzony dla małych i średnich firm z każdej branży. Dzięki wbudowanym rozwiązaniom jest najchętniej wybieranym oprogramowaniem wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych.

BI dla Ferrodo

Pakiet programów wspomagających zarządzanie w przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych.
One Support Gotowy na zmianę?

Gotowy na zmianę?